Запрошуємо усіх бажаючих до Художньої галереї на відкриття виставки «Себя как в зеркале я вижу…».

8 січня 2016 року в 15:00 запрошуємо усіх бажаючих до Художньої галереї на відкриття виставки «Себя как в зеркале я вижу…».                                         

Жанр автопортрету відомий давно. Утім, далеко не кожен художник залишив нам зображення самого себе, а деякі майстри, навпаки, створили цілу галерею власних образів. До останніх належала і Зінаїда Серебрякова, яка взагалі була гарним портретистом (згадаймо її портрети А.Ахматової, С.Рахманінова, своїх рідних) і увічнила себе у десятках творів, давши «ряд волшебных изменений милого лица».

Чи є «надмірна» увага художника до своєї візуалізації «синдромом Нарциса», чи це можна розглядати як безперервне самопізнання або як намагання зафіксувати різний стан душі – щось на зразок щоденника без слів? А може, це – реалізація одвічної потреби Homo Ludens  у  «лицедійстві» («грі лицем»), адже усі ми – актори? Так чи інакше, художники малюють себе.

Саме тому виникла ідея конкурсу автопортретів імені З.Серебрякової, що був проведений Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової у 2015 р. Найкращі конкурсні роботи вперше були представлені на виставці у харківській галереї «Мистецтво Слобожанщини». Частина цього зібрання, доповнена роботами з  родинної колекції художників Побєдіних, демонструється у Художній галереї ХММ І.Ю. Рєпіна у Чугуєві. Це живопис і графіка знаних майстрів (таких як  Роман Агасян,  Олександр Лисенко,  Володимир Шандиба, Ігор Чоботов  та ін.) і автопортрети художників молодшого покоління (Олега Станичного, Олександра Мосіна, Тетяни Шендрик…). Виставка вийшла переважно харківською, але на ній є роботи двох львівських художників – Марти Луків-Любицької та Юрія Ямаша, двох московських – Ніни Кібрік та Андрія Бабаєва, сумчанина Володимира Ратнера.

Характерна риса більшості експонованих автопортретів – прагнення не до схожості з тим, що ти бачиш у дзеркалі, а напружене художнє осягнення власного «Я», намагання відійти від реальності фізичної, аби краще виявити метафізичну сутність.

Олександр Пушкін так оцінив свій портрет роботи Кіпренського:
Себя как в зеркале я вижу,
Но это зеркало мне льстит.
Чи «льстят» собі автори представлених портретів – хай вирішує глядач.

Будемо раді побачити Вас у ці святкові дні на відкритті виставки автопортретів. Вхід на захід вільний.
Телефон для довідок: (05746) 4-11-43, 2-52-02