Відомий піаніст виступить в Харкові в ролі тапера

Наприкінці місяця, 28 січня, харківська філармонія презентує цикл музичних вечорів «Великий німий». Перший сеанс музиканти присвятили легендарному Чарлі Чапліну.

Роль тапера візьме на себе віртуозний піаніст, композитор, заслужений артист України Володимир Соляник, повідомляє прес-служба філармонії. На початку ХХ століття ця професія була досить затребувана, а деякі відомі музиканти, наприклад, Джордж Баланчин і Дмитро Шостакович в молодості працювали як тапери. Після появи звукового кіно необхідність в таперах відпала, і до 1930-х років вони практично зникли.

- І ось в 2018 році ми вирішили відродити традицію вечорів німого кіно з тапером, - кажуть в прес-службі філармонії. - Ведучим вечора виступить визнаний знавець кінематографа, кінокритик і історик кіно - Володимир Миславський.

Для першого сеансу були обрані фільми Чарлі Чапліна «Бродяга» (1915) і «Каток» (1916). Образ, створений Чарлі Чапліном десятиліттями підкорює публіку різного віку. У філармонії запевняють, що харків'янам буде цікаво дізнатися, чому фільм «Бродяга» став в свого часу справжнім відкриттям, зламав шаблони Голлівуду.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: https://vecherniy.kharkov.ua/news/140987/
Мирослава Лебідь