Відкрито екскурсійний маршрут «Харків-Чорнобиль. Хроніки подвигу»

8 лютого відбулася творча зустріч, яка проходила в «Чорнобильській майстерні» по вул. Багалія, 1 (колишня Фрунзе). 

Ініціаторами зустрічі виступили Харківський обласний туристсько-інформаційний центр в особі Валентини Холодок і Олени Чернухи і представників Чорнобильської майстерні Анатолія Губарєва і Любові Негатиної. 

Обговорення велося щодо перспектив відкриття нового екскурсійного маршруту, приуроченого до 31-ї річниці Чорнобильської АЕС. Робоча назва: «Харків-Чорнобиль. Хроніки подвигу». 

Це буде безкоштовна пішохідна екскурсія, яка познайомить харків'ян з пам'ятними місцями, пов'язаними з чорнобильською трагедією. 

Одним з таких важливих місць і є «Чорнобильська історична майстерня», що була відкрита у Харкові 14 квітня 2012 року. Головна мета майстерні - збереження пам'яті про Чорнобильську катастрофу, допомогу учасникам катастрофи, організація просвітницько-виховної роботи з молоддю, проведення науково-практичних конференцій та семінарів, проведення виставок. 

Анатолій Губарєв провів екскурсію майстернею, показавши виставку «25 років після Чорнобиля: люди — місця — солідарність». 

Це повністю інтерактивна виставка, де можна почути за допомогою спеціальних навушників і побачити на екрані, як саме відбувалася катастрофа, як її ліквідували, що сталося з людьми -ліквідаторами аварії та вимушеними переселенцями з районів поблизу Чорнобиля.

Катастрофа в Чорнобилі в 1986 році була шоком для всіх. Всі бачили фотографії зруйнованого реактора, але мало хто знає про долі людей, яких з повним правом можна назвати «Забуті рятівники». І з кожним днем їх стає все менше. 

Автор фото: Ольга Кузьменко
9-02-2017, 13:24
ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: http://misto.kh.ua/main/4248-otkrytie-novogo-ekskursionnogo-marshruta-ha...