Відбувся робочий інфотур до сел. Буди Харківського району

27 червня колектив ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» відвідав Будянський краєзнавчий музей та взяв участь у відкритті відреставрованого каміна, виготовленого на місцевому заводі в кінці 19 століття.

У 1887 році знаменитий промисловець Матвій Кузнєцов відкрив «Ново-Харківську фабрику М.С.Кузнєцова в Будах». Так почалася славна історія Будянського порцеляно-фаянсового заводу. Саме тоді, вперше в порцеляні, з'явилися барвисті Слобожанські мотиви, що зробило роботи будянських майстрів самобутніми та впізнаваними. Згодом «Будянський фаянс» став найбільшим підприємством з випуску столового фаянсу на Лівобережній Україні.

Камін, безумовно, представляє собою історичну та художню цінність. Завдячуючи місцевій громаді та талановитому майстру Б.П. Пяниді ми маємо можливість насолодитися витвором мистецтва, доторкнутися до історії та традицій. Для туристів – це новий цікавий туристичний об’єкт, який нікого не залишить байдужим. Представники туристичної сфери налаштовані через екскурсійні маршрути популяризувати будянський промисел.