Відбулася церемонія вручення сертифікатів і знаків «Українська гостинна садиба» власникам агросадиб Харківської області

1 лютого 2017 р.  у малій залі Харківської обласної державної адміністрації відбулася церемонія вручення сертифікатів і знаків «Українська гостинна садиба» власникам агросадиб Харківської області,  які пройшли добровільну категоризацію у сфері сільського зеленого туризму в рамках Програми «Українська гостинна садиба» за участю начальника управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації О.А.Яцини, представників районних адміністрацій і районних рад, голів сільських і селищних рад, а також власників агросадиб, туристичної спільноти Харківщини, громадських і туристичних організацій, екскурсоводів тощо.

Категоризація діючих садиб сільського зеленого туризму Харківщини проводилася Харківським регіональним відділенням Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні за підтримки голови обласної державної адміністрації Юлії Олександрівни Світличної,  Управління культури і туризму Харківської ОДА, ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» і координатора проекту «Підтримка підприємницьких ініціатив сільських мешканців у сфері зеленого туризму» громадської організації «Інститут соціальної політики регіону» Олега Васильовича Кулініча. Під час реалізації проекту були категоризовані 37 діючих садиб сільського зеленого туризму, які знаходяться на території Балаклійського, Борівського, Валківського, Вовчанського, Дворічанського, Зміївського, Ізюмського, Нововодолазького, Чугуївського районів та м. Дергачі. Сертифікат засвідчує відповідність агросадиби вимогам програми категоризації. Знак «Українська гостинна садиба» дає право сільському господарю повідомляти про відповідну якість житлових умов та рівень послуг у засобах реклами та інформації.

З кожним роком сільський зелений туризм набуває поширення серед сільського населення, яке надає послуги гостинності. Адже він дає можливість міським жителям відпочити в сільській місцевості на природі, позбутися стресів, відвідати місцеві пам’ятки, ознайомитися з народними традиціями. На сьогодні туризм, зокрема сільський зелений —  найбільш стрімко зростаюча галузь у світі. Закони України «Про туризм» та «Про особисте селянське господарство» надали право власнику селянської садиби здійснювати послуги у сфері сільського зеленого туризму.

Сільський зелений туризм виступає важливим чинником стабільного динамічного збільшення надходжень до бюджету, активізації розвитку багатьох галузей економіки, таких як транспорт, торгівля, будівництво, сільське господарство, а також цей вид туризму сприяє розвитку малого бізнесу в регіоні.

Директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» В.Д. Холодок наголосила про перспективи подальшого розвитку сільського зеленого туризму,  зазначила шляхи співпраці з власниками садиб зеленого туризму, використання одержаних знаків «Українська гостинна садиба» як маркетингового інструменту у зростанні популярності садиби.

Було наголошено, що сільський зелений туризм і надалі буде розвиватись, адже   в Харківській області існують усі передумови для його розвитку і це надасть можливість вирішити проблему зайнятості на селі, покращити добробут, повніше використовувати природний та історико-культурний потенціал місцевості.