В рамках нової номінації конкурсу «Разом в майбутнє» громади будуть впроваджувати міні-проекти на 1,5 млн грн

На пленарному засіданні  XIII сесії Харківської обласної ради VII скликання затверджено Положення про проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» на 2018 рік. У конкурсі з’явилася дуже важлива номінація – «співробітництво територіальних громад», в рамках якої реалізуватимуться міні-проекти на суму півтора мільйони гривень.

«Конкурс «Разом в майбутнє» шість років проводиться у Харківській області. Кожного року ми переглядаємо положення про Конкурсу, щоб відповідати викликам сьогодення, модернізувати механізми його проведення. Депутати проголосували сьогодні за те, щоб збільшити суму коштів на реалізацію міні-проектів, що переможуть у конкурсі, з 200 тисяч до 300 тисяч гривень. Передбачається наступного року віддати пріоритет проектам розвитку громад, на що будемо націлювати учасників.

З’явилася дуже важлива номінація – «співробітництво територіальних громад», в рамках якої реалізуватимуться міні-проекти на суму 1,5 млн грн. Завдяки співробітництву мають вирішуватися проблеми, які окремій громаді неможливо вирішити самостійно. Але громади можуть укласти угоду про співробітництво, щоб спільно створювати комунальні підприємства, проводити будівництво об’єктів інфраструктури, вирішувати питання вивозу сміття. Конкурс створює механізм для стимулювання такої взаємодії та ініціативи людей на місцях», - розповів голова обласної ради Сергій Чернов.

Пріоритетними у конкурсі 2018 року будуть номінації «Добробут та розвиток громад», «Благоустрій та охорона довкілля», «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму».

У запропонованому положенні  про  порядок проведення обласного конкурсу з'являються дві категорії учасників:

перша категорія учасників:

    - громадські організації,

    - громадські спілки,

    - органи самоорганізації  населення,

    - батьківські комітети,

    - ОСББ;

друга категорія учасників:

    -  сільські, селищні, районні,    міські ради міст районного та обласного значення, ради ОТГ – ініціатори спільних проектів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад.

Таким чином, ініціативні групи вже не зможуть бути конкурсантами.

Обов’язкове співфінансування для першої категорії з місцевих бюджетів, приватного партнера складатиме не менше 45%; власний внесок конкурсанта -  не менше 5%. Для другої категорії з місцевих бюджетів- не менше 40%; приватного партнерства - не менше 10%.

Тож наступний обласний конкурс міні-проектів оновить правила проведення та розширює можливості для громад.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: Харківська обласна рада,
http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/18570-nastupnogo-roku-u-n...