Урочиста церемонія відкриття ОМКФ-2016

15 липня в Одеському національному Академічному театрі опери і балету відбулася урочиста церемонія відкриття ОМКФ-2016, під час якої були представлені члени журі та фільми-учасники конкурсних програм. Почесна нагорода «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво була вручена британському сценаристу і режисеру Крістоферу Хемптон, а пронизливе виступ переможниці «Євробачення-2016» Джамали завершив урочистий вечір.

Церемонія відкриття розпочалася хвилиною мовчання в знак співчуття сім'ям і близьким загиблих у трагедії в Ніцці. Крім того, слова Євгена Нищука, міністра культури України, на підтримку Олега Сенцова зачитав зі сцени Філіп Іллєнко, голова Державного агентства з питань кіно України.

Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, привітала всіх гостей з відкриттям одного з найбільших кінофорумів у Східній Європі — 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю: «Мені дуже приємно, що ми повернулися в Оперний театр, це як повернення додому. У свій час, коли Дюк де Рішельє був ініціатором будівництва Оперного театру, його ідеєю було об'єднання культурної еліти. Нашому фестивалю вже сім років, і ми ставимо собі не менш амбітну мету: об'єднати культурні, бізнес, арт-еліти, лідерів громадської думки: всіх, кому небайдуже розвиток платформи нового українського кіно».

У цьому році з рук Вікторії Тігіпко почесну нагороду «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво отримав оскароносний сценарист і режисер Крістофер Хемптон, який також очолив журі Міжнародної конкурсної програми. «Звичайно нагорода вручається за заслуги в кінці кар'єри, але, навіть після 50 років, які пройшли з тих пір, як була поставлена моя перша п'єса, я хочу сприймати цю нагороду як заохочення творити далі», — поділився зі сцени британський кінематографіст.

Крім Крістофера Хемптона в міжнародне журі увійшли член Європейської кіноакадемії Ребекка о'брайен, призер ОМКФ-2015 Єва Нейман, американський режисер Алекс Росс Перрі і знаменитий продюсер Уберто Пазоліні, яких представила ведуча цього вечора Маша Єфросиніна. Разом зі складом журі були оголошені і фільми конкурсних програм: в міжнародному конкурсі ОМКФ-2016 буде представлено 12 картин, конкурс європейських документальних фільмів увійшли 6 робіт, а національна програма побила рекорд фестивалю — понад 300 робіт подали заявки на участь, з яких конкурс потрапили 5 повнометражних і 21 короткометражна картина.

Привітали гостей фестивалю та відзначили важливість проведення такого масштабного заходу у непростий для країни час голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський і міський голова Геннадій Труханов.

Переможниця «Євробачення-2016», українська співачка Джамала, на завершення вечора виконала власну версію знаменитої арії «Summertime» американського композитора Джорджа Гершвіна, за основу якої була взята колискова «Ой ходить сон коло вікон».

Фільм відкриття «Маргарита» французького режисера Ксав'є Джанноли представив виконавець головної чоловічої ролі Андре Маркон.

Іноземними гостями червоної доріжки стали Девід Новак, який у цей ж вечір презентував свій документальний фільм «У пошуках Бабеля» на Ланжеронівському узвозі, Дональд Сосін, який створив авторську музику до фільму «Шерлок Холмс», Оліас Барко з Поліною Печенко, яка виконала головну роль в останньому фільмі режисера та інші зіркові гості фестивалю.

7-й Одеський міжнародний кінофестиваль триватиме до 23 липня 2015.

Джерело: www.ukrtourism.com.ua