У ЄрмиловЦентрі проходить виставка «Курбас в Харкові»

У ЄрмиловЦентрі проходить виставка «Курбас в Харкові»

Лесь Курбас, режисер-авангардист, переїхав до Харкова зі своїм театром «Березіль» у 1926 році. Виставка зосереджена на спектаклях «Народний Малахій» (1928), «Алло на хвилі 477» (1929) і «Мина Мазайло» (1929), що створювались в театрі «Березіль» у Харкові.

На виставці представлені костюми, ескізи, афіші, фотографії, нотні партитури, декорації вистав, створених Курбасом в Харкові ,.

Під час роботи в театрі «Березіль» у Харкові (1926-1933) Курбас демонструє свою театральну майстерність як одну з кращих режисерів країни і світу. Його постановки формують нове міське урбаністичне українське обличчя Харкова. Курбас співпрацює з художником-авангардистом Вадимом Меллером, створюючи сценографію, яка оживляє простір новою технікою. З Курбасом працювали композитор Юлій Мейтус і драматург Микола Куліш.

Курбас створював свої постановки в театрі «Березіль» з надзвичайно різноманітною групою художників з різних куточків України, щоб спільно створити сучасну українську урбаністичну культуру.

Головне завдання експозиції - показати саме ті театральні модерністські інновації, які визначають творчість Курбаса і ставлять його в один ряд з найбільш відомими авангардистами першої половини ХХ століття. Фігура Курбаса відкриває можливості для культурної дипломатії Харкова і України, як виток світових художніх трендів.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: http://dozor.kharkov.ua/photo/exibitions/1193764.html

Фото: Василь Голосний (http://dozor.kharkov.ua/photo/exibitions/1193764.html?photo=p55774)