У стінах Харківської обласної бібліотеки для дітей проходить Міжнародна виставка дитячого малюнка з 12 країн світу.

Ідеальний дім – для  кожної дитини.

Харківська обласна бібліотека для дітей удостоїлася особливої честі: у її стінах розгорнуто виставку міжнародного рівня «Ideal House».

«Ідеальний дім» – це малюнки дітей з 12-ти країн світу на тему рідної домівки. Під час урочистого, по-справжньому святкового,  відкриття, яке  відбулося 19 січня 2016 року, почесні гості бібліотеки мали можливість  помилуватись дитячими малюнками та знайти Дім саме своєї мрії.  Яких тільки будинків не побачиш на виставці, адже дитяча фантазія дійсно не знає меж. Не знає меж і фантазія бібліотекарів, тож гостей дивували і представники різних народів, і колоритні літературні персонажі, і несподівані повороти сюжету казкової презентації.

Ця виставка з’явилася завдяки Американському художньому фонду «Fermata» в рамках проекту «Let’s Build a Roof over The World» («Давайте будувати дах над Світом»), схваленого ЮНЕСКО. Перші роботи намалювали діти з Америки. Власне, саме звідти, зі штату Коннектикут, виставка і розпочала свою подорож світом. Цікаво, що з кожним відвіданим містом експозиція збільшується, адже до неї додаються нові дитячі роботи. Тож після подорожі Америкою, Прибалтикою, відвідавши Болгарію, Киргизію, Казахстан, Вірменію та Грузію виставка нараховує вже близько 300 малюнків, включаючи творчість дітей Києва, Кривого Рогу та Харкова. Загальна мета виставки – пошук спільних з дитинства душевних коренів і прагнення до збереження миру та взаєморозуміння у всьому світі.

Примітно, що шість років тому саме з Харкова почалося життя проекту, якому судилося довге і плідне існування.  Зі  слів  співзасновника «Fermata» – Ігоря Климова – професора Харківського державного університету будівництва та архітектури, стало відомо, що ідея виставка народилася  ще у 2009 році, коли учні ХЗОШ №50 намалювали перші ескізи ідеального будинку. Ігор Олегович, як архітектор, порадив не лише придивитися до кожної роботи, а спробувати «прочитати» її, адже на виставці представлені не лише райдужні будиночки,  з малюнків часто споглядає на нас тривога дитячої душі, коли крихкий світ, щастя може бути раптово зруйноване.

Безперечно, брати участь у проекті такого рівня для бібліотеки – вкрай почесно, але водночас і відповідально. Кожен по-своєму уявляє ідеальне житло, але ми переконані, що щасливе дитинство неодмінно пов'язане з мирним небом над головою та душевним теплом власної родини. Роботи дітей вражають, оскільки вони були намальовані дитячими серцями, очима їхньої душі, на них можна побачити і мрії, і фантазії, і відчуття себе у Всесвіті.

Директор Харківської обласної бібліотеки для дітей, Галина Володимирівна Трохименко, у своєму  вітальному зверненні до присутніх з нагоди відкриття виставки, зокрема, зазначила: «Усім добре відомий вислів, що став крилатим: «Краса врятує світ». І сьогодні всім нам дуже хочеться в це вірити – що і краса, і культура, мистецтво і ці малюнки з 12-ти країн допоможуть побудувати дах над світом, адже саме до цього і закликає учасників Художній фонд «Фермата». Для нас велика честь брати участь в цьому проекті, і ми дуже вдячні організаторам виставки за таку пропозицію. Я  вклоняюсь перед авторами цього чудового проекту і впевнена, що вони на правильному шляху. Ідеальний дім, який розпочали «будувати» юні художники, неможливий без мирного неба над його дахом.

Навряд чи колись відбудеться наша зустріч з авторами робіт із далекої Америки і сонячної Італії, але повірте, наш Дім, у якому ми живемо, став набагато світлішим від того тепла, щирості, світла, яке випромінюють ці надзвичайні малюнки».

Особливого колориту надала присутність на святі італійця Паоло Бузонера, представника  центру «Італійський дім», а його побажання успіхів бібліотеці ні в кого не викликало сумнівів у щирості.  
Тетяна Романова, художник, багаторазова учасниця пленерів та фестивалів, звернула увагу присутніх на малюнки з Киргизстану, Казахстану, Нагірного Карабаху. Будинки на цих малюнках вражають своєю формою: від будинку-дерева – до космічного підводного човна, що свідчить про неабияку талановитість та фантазію авторів. Але є й такі, на яких можна відчути подих війни – це, зокрема, малюнки дітей з Нагірного Карабаху, у якому нещодавно вона скінчилася.

Керівник студії «Колібрі» Наталя Горошко, присутня на святі разом із своїми вихованцями, наголосила на тому, що сприйняття ідеального будинку дітьми залежить від нас, дорослих. Якщо ми вкладемо частинку свого тепла в їх душі, буде добре, адже зруйнувати мир просто, а зберегти складно.

Активні читачі бібліотеки – учні початкової школи ХЗОШ №36 прочитали вірші про те, що кожен має свій будинок і про те, яким вони його уявляють.  

Запальним танком миру вдалося потішити глядачів артистам ансамблю «Вірменія» Обласної вірменської суспільної організації «Вірменська національна громада».
Представлені на папері мрії дітей про ідеальний будинок, у якому було б не лише затишно і комфортно, а й до вікон котрого ніколи б не зазирнула війна, будуть уважно вивчені професійними архітекторами. Їхнє завдання полягатиме у  розробці реальних дизайн-проектів архітектурних ансамблів для дітей, які з тих чи інших причин залишилися без даху над головою. Після повернення малюнків до Америки планується надрукувати книгу, що міститиме декілька томів.

А нині проект триває. І вже зараз харківські школярі можуть поділитися зі світом своїм баченням ідеального дому, у якому, насамперед, пануватиме мир. Роботи можуть бути виконані на будь-якому матеріалі (ватман, картон, полотно тощо) і в будь-якій техніці (масло, акварель, туш, кольорові олівці, крейда та інше). Творчі роботи приймаються до кінця лютого у Харківській обласній бібліотеці для дітей. А далі вони знов помандрують світом.

Запрошуємо Вас на власні очі побачити експозицію, щодня, крім неділі, з 9-ї до 18-ї год., вул. Алчевських,43 (колишня вул. Артема), тел.7002651.