У Харкові збираються відкрити консульство Словаччини

У Харківській області може відкритись Почесне консульство Словаччини. Це питання обговорили голова Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Юлія Світлична і радник, заступник посла Словацької Республіки в Україні Генріх Саса.

В ході зустрічі Світлична акцентувала увагу на необхідності розвитку та зміцненні двосторонніх відносин в економічній, культурній та туристичній сферах.

"Було б доцільно розглянути можливість відкриття представництва Словаччини в Харківській області. Наша область сьогодні відіграє важливу роль в житті держави. Ми є лідерами по соціально-економічному розвитку. Регіон відвідує безліч міжнародних партнерів. Ми прагнемо завоювати їхню довіру, щоб співпраця приносило користь, сприяло розвитку і зміцненню економіки не тільки Харківської області, але і тих країн, які представляють інвестори ", - зазначила Світлична.

Керівник області підкреслила, що з боку облдержадміністрації міжнародні партнери можуть розраховувати на повну підтримку в рамках чинного законодавства.

"Словаччина має намір розвивати співпрацю в різних галузях. У нас є намір в майбутньому відкрити Почесне консульство Словацької Республіки в регіоні", - зазначив Генріх Саса.

В ході зустрічі Світлична також звернулася з пропозицією відкрити офіс Харківської області в Словацькій республіці та розглянути можливість відвідування регіону словацькими бізнес-делегаціями.

"Це могло б бути корисним обом сторонам", - сказала глава ХОДА.

Заступник посла Словацької Республіки в Україні також зазначив, що оскільки Харків - місто студентів, цікавим може бути співпраця в сфері освіти, зокрема мова йшла про створення програми обміну студентами.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: STATUS QUO, http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/30.11.2017/v_harkove_sobirayutsya_...