У Харківській області пройде фестиваль в стилі двадцятих-тридцятих років

У квітні в Краснокутському районі пройде грандіозний фестиваль «Пархомівка — світові шедеври».

Керівник Харківської області Юлія Світлична запевнила, що облдержадміністрація підтримає громадські та волонтерські організації, які прагнуть розвивати культурний та туристичний потенціал нашого регіону. 

Губернатор Харківської області Юлія Світлична зустрілася з учасниками організаційного комітету «Вертеп-фесту 2017», щоб подякувати активістам за спільну роботу в організації масштабного дійства і визначитися з перспективами майбутніх цікавих культурних подій у регіоні.

— У заході взяли участь понад 50 творчих колективів з 18 регіонів України. Цей проект вніс в розвиток регіону чималий культурний і соціальний внесок. Фестиваль пройшов на високому організаційному рівні — сподіваюся, що проект стане щорічним, — говорить Юлія Світлична.

За словами заступника голови — керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації Анатолія Бабічева, незважаючи на те, що на підготовку «Вертеп-фесту 2017» було не дуже багато часу, це яскраве свято пройшло на високому рівні. 

— В інших областях подібні заходи готуються за півроку, при цьому результат виходить не такий вражаючий, як у нас, — вважає Анатолій Бабічев. — Ми змогли організувати участь колективів з різних куточків Харківської області та країни, забезпечити виступи і в центрі міста, і майже у всіх великих торгових центрах. Думаю, «Вертеп-фест» стане традиційним, а його організаційний рівень в наступному році стане ще більш високим. 

Крім того, за словами Анатолія Бабічева, зараз в області намічається багато й інших цікавих ініціатив від громадських організацій. Юлія Світлична запевнила, що облдержадміністрація готова до співпраці з активістами, які прагнуть розвивати культурний та туристичний потенціал регіону.

— Ми повинні популяризувати Харківську область і показати, що наш регіон — мирна територія, де можна успішно вести бізнес і реалізовувати культурні заходи, — зазначає Юлія Світлична.

У найближчих спільних планах активістів і ХОДА — організація фестивалю «Пархомівка — світові шедеври». За словами керівника проектів БФ «Харків з тобою» Олени Рофе-Бекетової, фестиваль відбудеться 30 квітня в Краснокутському дендропарку і в Пархомівському музеї. Заходи пройдуть у рамках проекту «Перлини Слобожанщини». Одна з творчих родзинок фестивалю — відповідність стилю двадцятих-тридцятих років минулого століття. 

— В рамках великого дійства, яке ми з радістю підтримаємо, пройдуть близько десяти заходів, зокрема, фестивалі вишиванок, традиційної української кухні, виступи народних, джазових, блюзових музикантів того часу. Ми хочемо зробити в області ще одне місце паломництва любителів мистецтва, — говорить Анатолій Бабічев.

2 лютого 2017 р.
Олена Ковальська
Джерело: Вечерний Харьков, http://vecherniy.kharkov.ua/news/129045