Туристична спільнота Харківщини обговорила старт активного туристичного сезону-2017

Разом із національними природними парками, агросадибами, громадськими і туристичними організаціями, екскурсоводами, профільними організаціями, вищою школою та загалом туристичною спільнотою Харківщини в межах круглого столу «Туристично-рекреаційний потенціал Слобожанщини та перспективи розвитку місцевого туризму», що відбувся 16 лютого 2017 року на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обговорили рекреаційні напрями відпочинку й туристичні продукти Харківщини та нові формати використання рекреаційних об’єктів.
Харківщина може стати одним з туристичних центрів України, було зазначено фахівцями під час проведення заходу. Для цього у регіону є необхідний потенціал: природно-заповідні зони, такі як Краснокутський дендропарк і Гомільшанські ліси та ін., історичні та етнографічні об'єкти, місця археологічних розкопок тощо.
Перед стартом активного туристичного сезону-2017 було презентовано нові напрями рекреації на території національних природних парків «Гомільшанські ліси», «Дворічанський», «Слобожанський», а також відпочинковий сервіс інфраструктурних об’єктів сільського зеленого туризму: фазенди «Виноград», комплексу «Хуторок», хутору «Воронья слободка», хутору «Ордовська слобода» та інших агросадиб, які пройшли добровільну категоризацію у сфері сільського зеленого туризму в рамках Програми «Українська гостинна садиба» та отримали відповідні сертифікати і знаки «Українська гостинна садиба» для надання своїх послуг туристам.
Учасниками круглого столу було обговорено й інші ініціативи в розвитку галузі «Туризм» на Харківщині, зокрема, щодо:
- подальшого розвитку інфраструктури в туристично привабливих місяцях; 
- проведення виїзних засідань з актуальних тем розвитку туризму на базі НПП, інфотурів до сільських зелених садиб;
- здійснення картографування туристично привабливих територій у районах області; 
- проведення екскурсійних ознайомчих турів для школярів Харківщини;
- підтримки туристичного заходу у Коломацькому районі, присвяченого відзначенню 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України.
- та інших. 
З презентаціями спікерів заходу можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/0B7MEY8-WuaDnZExBWnNEQ3JhUG8?usp=...

Видео: