«Солодка історія Харкова: за матеріалами архіву Харківської бісквітної фабрики, Державного архіву Харківської області та Центрального державного науково-технічного архіву», яка проходить у Музеї історії ХНУ ім. В.Н. Каразіна

13 січня, в переддень старого Нового року ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму» зробив собі і своїм однодумцям приємний сюрприз «під ялинку». У компанії екскурсоводів, краєзнавців, активістів туристичного руху ми відвідали виставку «Солодка історія Харкова: за матеріалами архіву Харківської бісквітної фабрики, Державного архіву Харківської області та Центрального державного науково-технічного архіву», яка проходить у Музеї історії ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

«Родзинкою» експозиції звичайно ж є представлені на ній старовинні етикетки та упаковки від продуції  Жоржа Бормана, Ландріна, Кромского. А також  каталог продукції під маркою «ЖБ», а в ньому цукерки, тістечка, торти, пряники, вафлі, бісквіти, карамель і, обов'язково, із зазначенням цін.

Цікаво було також побачити як виглядали старовинні млин для подрібнення какао-бобів, машина для розтирання шоколадної маси і шоколадний прес. З подивом для себе дізналися, що були часи, коли наші цукерки виходили під маркою «Державний кондитерський трест». Старі документи розповіли про те, як фабрика будувалася і перебудовувалася. Обгортки часів колишнього СРСР, повернули присутніх  в минуле і змусили згадати смак дитинства.

Інфотур на виставку відбувся в рамках удосконалення маршруту «Харків солодкий на смак», роботу над яким ОКЗ «ХОМЦТ» почав ще в минулому році. Отриманої на виставці інформації цілком вистачить для того, щоб розповідь про солодке минуле нашого міста, наповнилася цікавими подробицями та історичними фактами. Дякуємо своїм коллегам  та однодумцям, які  склали нам компанію.