Розпочинаються курси екскурсоводів та курси підвищення кваліфікації для спеціалістів туристичного супроводу.

З метою покращення якості наданих туристичних послуг та розширення екскурсійних програм та напрямів туризму в Харківській області  2 листопада  2015 р. розпочинаються КУРСИ ЕКСКУРСОВОДІВ та КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ТУРИСТИЧНОГО СУПРОВОДУ.

Начасі, дуже актуальним є питання забезпечення туристів науково достовірною інформацією з питань історії, культури, краєзнавства і суспільно-політичного життя. Сьогодні в нашому місті і області доволі часто можливо зустріти  випадкових людей, які проводять екскурсії мешканцям та гостям Харкова, і які  не мають для того спеціального фаху, мають поверхневі знання з того чи іншого питання, користуються інформацією з мережі Інтернет, а не з першоджерел, не володіють основами екскурсознавства, методикою підготовки екскурсій і  технологічної карти маршруту та інше.

В програмі  КУРСІВ ЕКСКУРСОВОДІВ будуть не тільки базові теоретичні знання, а особлива увага буде приділятись методичним прийомам підготовки і ведення екскурсії, роботі із джерелами, формуванню «портфелю екскурсовода». Велика кількість часу буде присвячена практичним питанням. Методисти-викладачі Центру передають своїм слухачам знання, діляться унікальним досвідом роботи, що дуже важливо в умовах динамічного розвитку туризму. Слухачі з самого початку навчання потрапляють в професійне середовище, що надалі полегшує їм завдання пошуку роботи.

Викладачами курсів будуть як представники одного із  вищих навчальних закладів, так і екскурсоводи-практики, краєзнавці, етнографи, археологи.

Запланована участь у майстер-класах,  виїзних практичних заняттях. По закінченню курсів кожний слухач захищає свою розроблену технологічну карту, складає іспит. Після успішної здачі екзамену видається Свідоцтво державного зразка, яке надасть можливість знайти нову роботу, проводити самостійно екскурсії, а також бути рекомендованим щодо занесення в Реєстр Асоціації Гідів України.