Президент підписав угоду про будівництво двох станцій метро в Харкові

Сьогодні, 11 грудня, український уряд підписав угоду про виділення коштів на будівництво і модернізацію Харківського метрополітену.

Церемонія підписання пройшла за участю Президента Петра Порошенка, керуючого директора ЄБРР Франсіза МАЛіЖ і директора кредитних операцій ЄІБ в країнах Східної Європи Ліонеля Рапая.

Основними кредиторами стали Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Кожне фінзаклад виділить по 160 млн євро. Ще 10 млн євро надійдуть з бюджету Харкова.

На ці кошти планують побудувати дві станції метро в напрямку аеропорту ( "Державінська" і "Одеська"), нове електродепо. Крім цього, оновлять рухомий склад: куплять 85 вагонів, повідомила глава ХОДА Юлія Світлична в Facebook.

За словами директора КП "Харківська дирекція будівництва метрополітену" Наталії Линник, електродепо, яке розраховане на 100 вагонів, планується побудувати за три роки.

Після введення в експлуатацію нової ділянки метрополітену довжина лінії збільшиться на 3,47 км і складе 14,45 км. Очікується, що проект збільшить пасажиропотік Харківського метрополітену на 25 млн осіб щорічно і збільшить частку метрополітену в загальноміських пасажирських перевезеннях до 50%.

Як повідомляв KHARKIV Today, переговори про кредитування будівництва велися майже рік. У червні цього року кредитний комітет ЄБРР затвердив фінансування проекту розвитку метрополітену в Харкові. Після цього відповідну угоду мали підписати кредитор, український уряд і міська рада.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: https://2day.kh.ua/evropa-predostavit-320-millionov-evro-na-stroitelstvo...