Презентовано проект екскурсійного маршруту «Видатні поляки Харківщини».

1 грудня 2016 року в Харківському обласному туристсько-інформаційному центрі презентовано проект екскурсійного маршруту «Поляки на мапі Харкова». До участі в заході та обговоренні маршруту долучилися розробники маршруту «Видатні поляки Харківщини», представники Україно-Польського Центру науки і культури, співробітники Центру краєзнавства імені академіка П.Т.Тронька  Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, голова Постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту і туризму Харківської обласної ради Мураєва В.О., представники Управління культури і туризму Харківської ОДА та Департаменту міжнародного співробітництва Харківської МР, екскурсоводи й інші представники туристичної спільноти Харківщини.

Презентований туристичний маршрут покликаний відтворити історичну картину появи польської громади у Харкові, допомагає оцінити роль, яку відігравали поляки в різних аспектах життя нашого міста, зібрати та зберегти історичний матеріал, що наочно розповідає про долю харківських поляків, повернути забуті імена, відновити історичну справедливість, сприяти розвитку українсько-польських зв'язків.

Учасниками заходу було запропоновано розробити цикл тематичних екскурсій  польської тематики, які б були орієнтовані на різні аудиторії та охоплювали різні туристичні локації. Прописуючи останні, потрібно враховувати особливості подачі інформації, наприклад, для харків’ян, які прагнуть більше дізнатися про поляків, які відіграли роль в певному становленні краю (з позиції мистецтва, культури, медицини, архітектури тощо), та гостей міста, які спеціально планують візит до Харкова, аби вшанувати пам’ять родичів чи цікавляться історією певного роду крізь призму історії Польщі та України. 

Під час обговорення можливостей доопрацювання маршруту було висунуто пропозиції щодо включення в нитку маршруту інтерактивних елементів, внесення нових забутих імен, а також було підтримано ідею щодо проведення навчальних майстер-класів з підвищення рівня знань екскурсоводів на тему «Польський Харків».

Спільно з науковцями та усіма зацікавленими ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» планує надалі доопрацювання маршрутів «Харків єврейський», «Харків чеський», «Харків німецький». Тож долучайтеся до обговорення й роботи, будемо вдячні всім пропозиціям та коментарям.