Презентація екскурсії "Харків – місто космічної слави"

10 квітня 2017 року ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» було організовано екскурсію до Харківського планетарію імені Ю. О. Гагаріна. В заході взяли участь представники ОКЗ «ХОМЦТ», екскурсоводи та студенти Харківської державної академії культури.

З величезним піднесенням Галиною Железняк було проведено екскурсію «Харків – місто космічної слави». Люди віддавна спостерігали за зірками. Все було перейнято захопленням космосом. Перша експозиція музею «Космос» демонструє взаємодію космосу та життя у різних народів та у різні епохи, також можливість існування інших цивілізацій. До уваги відвідувачів були представлені експонати музею: модель Лунохід, модель легендарної станції Мир, модель Спейс шаттл та багато інших. Гості отримали інформацію про легендарних особистостей, які присвятили своє життя космосу, наприклад, харків’янин В.В. Бондаренко – наймолодший серед космонавтів, Ю.В. Кондратюк працював в Харкові в науково-дослідному інституті та займався створенням вітрових електростанцій. В пам'ять про космонавтів, які народилися в нашому місті в музеї знаходиться багато їх особистих речей, наприклад, шкільний щоденник В.В. Васютіна, колекція значків про великих вчених. Екскурсанти отримали можливість насолодитися спостереженнями у віртуальному телескопі за проекцією Місяця та Сатурну.

Також було продемонстровано в дії апарат «Планетарій», який знаходиться у Зоряній залі. Поринаючи у дивовижний світ, можна бачити зірки північної та південної півкулі Землі. Безкінечний Всесвіт зі своїми галактиками поглинає увагу зацікавлених. За допомогою спеціальних проекторів глядачі змогли милуватися сходом та заходом Сонця, спостерігати, як рухаються планети та їхні супутники. До речі, Харківський планетарій входить у п'ятірку кращих музеїв космонавтики України. Програми планетарію проводяться на різних мовах (російська, українська, англійська, французька та ін.) та розраховані на глядачів будь-якого віку – задоволені будуть не тільки діти, але й дорослі. За останні десятиліття ми відкрили нову еру досліджень. Завдяки виходу людини в космос ми побачили нашу планету з боку.

Адреса і телефон планетарію: м. Харків, пров. Кравцова, 15, тел. +380 (57) 705-00-19, 705-00-20, 705-00-21