Невідому Богодухівщину презентовано в інфотурі

23 грудня 2016 року ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» здійснив робочу поїздку до Богодухівського району.
Туристичній громадськості, яка була представлена екскурсоводами, керівниками туристичних агентств, активістами туристичного руху, були представлені нові туристичні об'єкти на маршруті Богодухів-Павлівка-Кручик-Гути-Веберівка. Грунтовна розповідь місцевих краєзнавців дозволила ближче познайомитись з історією міста Богодухова і зробити цікавий екскурс в багате історичне минуле Богодухівського краю.
В с. Павлівка - колишній вотчині відомих купців Павлових, збереглася дерев'яна школа, зразок дерев'яного зодчества 19 століття. Всі 110 років існування вона служить своєму високому призначенню, не одне покоління навчилося тут писати, читати і розбиратися в точних науках. Зараз в її стінах проходять навчання 73 учня. Місцевий храм Святого Георгія Побідоносця цікавий для туриста незвичайною історією свого створення і рідкісними іконами.
Село Кручик - "вічне і спадкове володіння" Каразіних, на перший погляд може розчарувати відсутністю в ньому хоч якихось артефактів, що стосуються життя нашого великого земляка. Час і люди не пощадили родового Каразінського гнізда. Але в серцях людей пам'ять жива. У шкільному музеї екскурсоводи, вік яких ледь перевалив позначку в 10 років, жваво і докладно розкажуть туристам про складні життєві перипетії, що випали на долю Василя Назаровича, його славні справи і трагічний відхід з життя далеко від рідного порога!
Селище Гути - цукрова вотчина власника Шарівського замку Леопольда Кеніга, тут збереглися побудовані їм завод, службові будинки, будівля залізничної станції, школи, лікарні, водонапірної башти. А в місцевому музеї зберігаються цікаві документи, фотографії, рідкісні експонати, що дозволяють заглянути за завісу часу. Дослідна станція в селі Веберівка - безперечно найцікавіший об'єкт для туризму. Витончений будинок станції ховається у віковому парку, немов запрошуючи прогулятися по ньому і помилуватися тутешніми красотами.

В рамках цієї робочої поїздки відбулося відкриття туристично-інформаційного пункту на базі Богодухівської центральної бібліотеки, що безумовно буде сприяти створенню позитивного туристичного іміджу Богодухова, дозволить активізувати роботу з промоції туристичного потенціалу як Харківської області в цілому, так і Богодухівщини, зокрема. Намічена велика робота з підготовки та просування нових маршрутів, один з яких буде розроблятися в рамках проекту «Відомі харків'яни. Нам є ким пишатися» і стосуватися життя і діяльності Л. Кеніга: «Богодухівський спадок Леопольда Кеніга».

Учасники інфотуру дякують за гостинність і теплий прийом першому заступнику голови Богодухівської РДА Зиряновій В.В., директору і колективу КЗ «БЦБС» Козловській К.О, начальнику сектора культури і туризму Богодухівської РДА Волошко А.М.
За гарячий чай і частування солодощами окреме спасибі керівництву Гутянського сільського будинку культури.