На розширеному засіданні постійної комісії обговорили шляхи вирішення проблем у туристичній сфері

Постійна комісія з питань молодіжної політики, спорту та туризму провела розширене засідання із залученням до обговорення фахівців у галузі туризму і науки, а також представників місцевої влади. Участь в заході взяв і перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко.

На початку заходу учасникам був представлений звіт щодо ходу виконання розділу «Туризм» Програми розвитку культури і туризму Харківської області на 2014 – 2018 роки. Тож було зазначено, що в 2015 році фінансування заходів, спрямованих на розвиток туризму, в рамках Програми не проводилось. Через що не вдалось реалізувати частину програмних завдань.

Також було акцентовано на відсутності у виконавчої влади окремого сайту, який мав би оперативно інформувати громадськість та суб’єктів туристичного бізнесу про діяльність щодо розвитку туризму та популяризації туристично-рекреаційного потенціалу регіону. Проте, наразі такий сайт створюється.

Враховуючи незадовільну ситуацію із виділенням коштів на втілення заходів Програми в частині туризму, члени комісії порадили розробити окрему Програму, присвячену виключно туризму та виокремити конкретні туристичні об’єкти Харківщини, які потребують першочергового фінансування.

Говорячи про проблемні питання в туристичній галузі регіону, присутні порадили наступні шляхи їх вирішення.

 •     Cтворення повного календарю подій, який би включав заплановані офіційні заходи, ініціативи приватних осіб, депутатів. Слід зазначити, що календар має бути як в друкованій формі, так і в електронному вигляді, аби останній можна було редагувати, додаючи нові події.
 •     Розроблення інтерактивної карти області, на якій би були вказані всі існуючі музеї, велосипедні доріжки, цікаві маршрути, пам’ятки архітектури та культурної спадщини, місця для активного відпочинку, рибальства тощо. А також доповнення існуючих туристичних путівників із повним наведенням актуальної інфраструктури.
 •     Створення бази даних екскурсоводів області, волонтерів, які добре знають свій         населений пункт та можуть у будь-який час долучитись до супроводу туристів, наприклад, під час велопрогулянки.
 •     Необхідність виділити окреме приміщення під музей, де б була розкрита історія представників всіх національних менших, які проживають на території краю.
 •     Охорона пам’ятників, в тому числі, братських могил.
 •     Відкриття туристичного бюро, яке б пропонувало маршрути у всіх насалених пунктах Харківщини. А також допомогло б у проведенні екскурсій областю для гостей регіону та офіційних делегацій.
 •     Створення громадської організації або спілки, яка візьме на себе функцію організації та координації окреслених процесів.
 •     Взаємодія представників туризму із закладами науки. Необхідність в цьому вбачається у можливості включати до туристичних маршрутів невідомі широкому загалу об’єкти, які студенти досліджують у своїх населених пунктах, а відтак, це знаходить відображення у їх курсових та дипломних роботах.
 •     Залучення до туристичної галузі Почесних консулів, дипломатичних представників, більшої кількості перекладів.
 •     Ремонт автомобільних доріг, які ведуть до тієї чи іншої пам’ятки культури.
 •     Необхідно також проводити конкурси серед дітей та молоді, присвячені розкриттю цікавих міст Харківщини.

Присутні зазначили необхідність залучити до реалізації перерахованих пропозицій представників приватного сектору, аби галузь розвивалась у напрямку конкурентоспроможності та інноваційності.

Віктор Коваленко в свою чергу підкреслив, що розвиток галузі неабияк гальмує відсутність окремого Управління, яке б займалось виключно популяризацією туризму та вирішенням існуючих у галузі проблем. Він також зазначив, що туристична сфера є джерелом величезного прибутку. І на даному етапі варто звернути увагу не лише підприємців, а й представників туристичної сфери, на участь в економічних форумах та плідну співпрацю між ними.

«На жаль, в питанні розвитку туризму ми не маємо цілісного та комплексного підходу, що не дає повноцінно вирішити поставлені задачі. Сьогодні кожна компанія думає про власний прибуток і не планує об’єднувати зусилля для надання споживачам туристичних послуг більш широких можливостей. Тож має бути створений туристичний кластер. Необхідно розробити стратегію популяризації українського туризму та конкретний план її реалізації із залученням співфінансування заходів із районних рад», - підсумував перший заступник голови обласної ради.

Джерело

З повагою,
Харківский Обласний
Туристсько-Інформаційний центр