На Харківщині з’явилися коцарі

Коц – це особливий вид килима ручної роботи з довгим похилим ворсом. Ще пару століть тому Харків славився саме цими чудовими килимами. Коци власне прославляли харківських ремісників далеко за межами України, адже рівень виробництва килимів і технологічні навички харківських коцарів - були надзвичайно високі.

Наші коци поставлялися навіть до імператорського двору. Сьогодні ж згадки про ремесло пов’язані з вулицею Коцарською, на якій раніше знаходилися майстерні ремісників. Втрачені технології харківських майстрів, які раніше передавалися з покоління в покоління, нині відновлює школа коцарства Тетяни Крупи.

Протягом червня 2016 року на базі Харківського обласного туристсько-інформаційного центру проходило навчання вже другого випуску «Школи коцарства з Тетяною Крупою». Бажаючих відроджувати технології коцарста, створювати слобожанський сувенір, 23 червня /в день завершення місячного навчання й офіційної презентацій hand-made доробків/ - стало більше. І що найбільше тішить, серед поціновувачів слобожанського коцу - є і дівчата, і вже! хлопці.

Як проходило останнє із занять коцаринь та коцаря - дивіться в фоторепортажі.

Дякуємо випускникам за бажання долучитися до створення істинно слобожанського сувеніру! Ваш ентузіазм надихає!