На Харківщині відкрили Почесне консульство Словацької Республіки

Участь в урочистому заході взяли міністри закордонних справ Словаччини та України Мирослав Лайчак і Павло Клімкін та голова ХОДА Юлія Світлична.
Вітаючи гостей заходу, Мирослав Лайчак відзначив, що востаннє був у Харкові лише в жовтні, і радий повернутися до нашого регіону.
«І для цього є 3 причини. По-перше, Харків - прекрасне місто, по-друге, у нас є багато хороших проектів співпраці і, по-третє, в нас є величезний потенціал розвитку наших контактів у майбутньому. Саме тому ми вирішили відкрити почесне консульство в місті Харків», - сказав пан міністр.
Павло Клімкін, у свою чергу, відзначив, що відкриття консульства надасть можливість використати унікальні дружні людські зв’язки - бізнесові, економічні - та підтягнути словацьку культуру на Слобожанщину. «Сподіваюся, що й Слобожанщина зовсім іншим чином засвітиться у Словаччині», - додав Міністр закордонних справ України.
Голова ХОДА Юлія Світлична відзначила, що принципові домовленості щодо напрямків розвитку співпраці Харківщини та Словаччини вже є.
«Наші пріоритети – це відкриття промислових майданчиків у Словаччині, а також співпраця щодо розвитку машинобудування, харчової промисловості, проектів енергозаощадження, гуманітарних та освітніх», - сказала Юлія Світлична.
Вона також відзначила, що Почесне консульство Словацької Республікице вже 14-та дипломатична установа, що відкрита на Харківщині.
«Знаємо, що всі спільні проекти, які реалізовуватимуться на Харківщині, будуть результативними. Сподіваюся, що завдяки почесному консульству, зокрема, ми матимемо їх ще більше», - наголосила керівник області.
Почесним консулом Словацької Республіки в м. Харкові призначений голова правління ПАТ «Корпорація ФЕД» Віктор Попов. Під час урочистого заходу він відзначив, що завданням консульства стане подальше зміцнення міжнародних зв’язків України і Словаччини.
«Відносини між громадськістю Словаччини та України маємо зробити більш об’ємними, більш глибокими, більш дружніми у всіх сферах, що стосуються гуманітарних відносин (це й освіта, і спорт, і наука), та, безумовно, в економіці», - сказав Віктор Попов.
Почесне консульство Словацьої Республіки в м. Харкові працюватиме за адресою: вул. Чернишевська, 26.

Більше фото

Джерело інформації: Харківська обласна державна адміністрація