Міжнародний туристичний салон UITM «Україна»

5-7 жовтня 2016 р. відбулась презентація туристичного потенціалу м.Харкова і Харківської області під час 23-ого Міжнародного туристичного салону UITM «Україна» у м. Київ. Цей туристичний захід є ефективним інструментом популяризації областей та регіонів України, платформою для промоції  туристичних можливостей і налагодження співпраці. Представники ОКЗ “Харківський організаційно-методичний центр туризму” провели презентацію туристичних маршрутів Харківської області, розповіли про можливості екологічного, культурно-пізнавального, сільського зеленого туризму. У виставці взяли участь туристичні компанії, які опікуються розвитком внутрішнього туризму, розробляють нові цікаві програми, тури вихідного дня. Наше головне завдання було запросити до нас у гості, розповісти про те, чим зможемо зацікавити туриста. Під час спілкування ми знайшли дуже багато однодумців, наших колег в інших областях України, з якими плануємо  реалізувати спільні ідеї і проекти та у подальшому спонукати бажання людей більше подорожувати рідною країною

У виставці взяли участь понад 123 туристичних компаній, профільних асоціацій, страхових компаній, представники 21 країн світу та Одеської, Тернопільської, Закарпатської, Львовської, Полтавської, Херсонської, Чернівецької, Івано-Франківської, Волинської Сумської, Київської  областей.

Під час офіційної частини відкриття заходу відбувся брифінг, на якому було висвітлено актуальні питання та результати розвитку вітчизняного туризму. З вітальним словом до представників державних структур, сфер медіа, готельєрів та перевізників виступили директор департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, який відзначив важливість розвитку туризму в Україні та начальник управління туризму департаменту економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації Антон Тараненко, який представив нову туристичну концепцію напередодні Євробачення’2017.

У рамках ділової програми виставки відбувся форум, присвячений подієвому туризму «MCCI and Fest industry forum», круглий стіл: «Інтернет технології в туризмі», круглий стіл: «Розвиток туристичних територій України: досвід, приклади, ідеї» та інші цікаві та важливі для розвитку внутрішнього туризму заходи.

7 жовтня 2016р. в межах Туристичного Салону був проведений  І з’їзд Всеукраїнської асоціації гідів, в якому взяли участь керівник регіонального Харківського відділення ВАГ Буйнова Наталія, екскурсоводи, представники  ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму”. Обговорювалися важливі питання міжнародної діяльністі ВАГ і міжнародний досвід саморегулювання діяльності туристичних гідів, участь гідів у створенні агро-туризму, особливості створення туристичного бренду України. Відбулась презентація туристичного продукту Харківщини і обговорені шляхи об’єднання представників туристичного бізнесу.