Харків'янам презентували роботи відомих земляків

6 грудня о рамках проекту "Незабуті імена земляків" в Харківському художньому музеї відкрито виставки творів відразу чотирьох авторів. Як повідомили організатори, відвідувачі зможуть побачити творчість видатних представників харківської художньої школи ХХ століття.

"Художник родом з дитинства". На виставці творів заслуженого художника України Павла Тайбера (1940-2017) експонуються роботи 1970-1990-х років із зібрання музею. Теми і образи, які варіюються в творчості майстра протягом цього часу, відзначені постійністю. Картини П. Тайбера забирають глядача в країну дитинства, де живуть маленькі герої. Однак це не "дитячий жанр", в ньому немає побутового контексту. Створюючи свій міф про дитинство, художник виходить на серйозну розмову з сучасником про духовний світ людини, його моральні проблеми.

"Монотипія Петра Шигимаги". Ім'я П.А. Шигимаги (1917 - 1999) традиційно відомо в контексті розвитку харківського живопису і художньої освіти. Основою виникнення нинішньої експозиції, приуроченій до 100-річчя від дня народження художника, стало прагнення вийти за межі звичного амплуа автора, підкреслити багатовекторність його творчого пошуку. Тому був обраний досить вузький ракурс показу спадщини художника: представлена ​​тільки монотипія, самобутнім майстром якої був П. Шигимага. Основу експозиції склали роботи з серій "Рідне місто моє", "За Харківщині", "За Болгарії", створені в 1960-і роки. Представлені твори з приватної колекції родини художника та колекції Харківського художнього музею.

"Графіка Бера Бланка". Виставка присвячена 120-річчю від дня народження відомого майстра станкової та книжкової графіки. Представлені естампи, виконані до творів У. Шекспіра, М. Сфорима, єврейської поезії, а також портретні та жанрові композиції 1940-х - 1950-х років.

Виставка робіт Світлани Кім (народ. 1947), приурочена до 70-річчя від дня народження художниці, об'єднала пейзажі, натюрморти, жанрові і ілюстративні композиції, наповнені доброї фантазією і витонченістю, традиційними для творчості автора.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: STATUS QUO, http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/10.12.2017/harkovchanam_prezentova...