Харківська бібліотека здивувала колег

Харківська обласна бібліотека для дітей була визнана кращою обласною дитячою бібліотекою року в країні. Чим же здивували харків'яни своїх колег?

Гран-прі Всеукраїнського конкурсу обласних бібліотек для дітей бібліотека отримала за систематичну роботу з переселенцями, виховання патріотизму, формування високого рівня світогляду і підтримку обдарованих дітей.

- Конкурс дитячих обласних бібліотек з усієї України проводиться раз на два роки. У минулому конкурсі у нас було перше місце в номінації методична діяльність, а в цьому році серед 26 поданих на конкурс робіт ми виграли найвищу нагороду - Гран-прі, - розповідає завідуюча сектором прогнозування та інновацій Харківської обласної бібліотеки для дітей Валентина Лупицька. - Підведення підсумків та урочисте нагородження відбулося 19 грудня в Національній бібліотеці України для дітей в Києві. Висока нагорода дає нам стимул для подальшого розвитку, а наш досвід роботи буде затребуваний бібліотеками всієї України.

На конкурс харків'яни представляли проект «Десять кроків назустріч світу».

- Крім роботи з переселенцями, в програму входить щорічна організація та проведення обласного патріотичного форуму для дітей, міжрегіональних конкурсів дитячої листівки - «Бібліотека. Книга. Сім'я» і « Будинок. Родина. Родина», японського конкурсу, присвяченого року Японії в Україні, в яких беруть участь не тільки харківські дітлахи, а й діти з Донецької, Луганської та Львівської областей. Крім того, ми проводимо благодійну акцію «Батькова книга». Це збір книг для дітей бійців АТО і поповнення мобільного бібліотеки для бійців, які перебувають на волонтерському пункті «Південний пост», - розповідає Валентина Лупіцкая. - Також організовуємо в бібліотеці майстер-класи «Оберіг для бійця», співпрацюємо з сім'ями переселенців, реалізуємо міні-проект «Книга для особливої ​​дитини» в модульному містечку для тимчасово переміщених осіб. Входять в проект і зустрічі з учасниками АТО. Наприклад, у нас побував відомий снайпер, а тепер член Верховного суду Олександр Мамалуй, який був читачем бібліотеки з першого класу. Він навчався в школі №4 і ходив до нас за книжками. Також у нас в бібліотеці працює школа мультиплікації - створюємо мультфільми, присвячені історії Харкова.

Наступний конкурс обласних бібліотек відбудеться через рік - в 2019 році.

- Це буде узагальнення досвіду роботи за два роки по якогось певного напрямку, - каже Валентина Лупіцкая. - Ми продовжуємо працювати за програмою «10 кроків назустріч світу». Крім того, у нас заплановано відкриття міні-музею АТО. Будемо продовжувати працювати з дітьми з особливими потребами та розвивати наші контакти з дітворою зі Слов'янська Донецької області і Новопскова Луганської області. І звичайно ж, як і раніше, будемо проводити творчі конкурси з дітьми з Харківської, Луганської, Донецької і Львівської областей.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ:  Вечерний Харьков
Ірина Кануннікова