Фестиваль творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення» пройшов у Харкові

Гала-концерт фестивалю творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення» пройшов 28 листопада у концертному залі «Україна».

Захід зібрав більше тисячі учасників і глядачів. На сцені виступили діти з обмеженими можливостями, які навчаються в спеціалізованих школах міста. Перед тим як виступити перед великою аудиторією концертного залу, вони мали пройти відбірковий тур і вийти до фіналу. Глядачі побачили унікальні номери - пісні, виконані мовою жестів, виступ хорів шумових інструментів, в яких займаються діти зі слабким зором і слухом, виступи мімів, танцювальних колектив і сольних музикантів. Дітей із порушеннями опорно-рухового апарату на сцену виводили їхні вихователі, а зал підтримував кожного учасника.

Фахівці кажуть, що діти, які погано чують, сприймають музику як вібрацію звукових хвиль. Вони співають за допомогою жестів в тон музиці, танцюють під неї і підспівують один одному. Також діти, які практично не чують звуки, можуть навчитися грати в ансамблі і виконувати досить складні для них композиції. Так, сьогодні оркестр шумових інструментів «Світлячки» Харківської школи-інтернату №6 зіграв попурі українських народних музичних композицій.

Як розповіла керівник оркестру Світлана Савченко, її вихованці вчаться на гурткових заняттях для різних вікових груп. Грають в оркестрі діти з різним ступенем порушення слуху.

«Велику роль відіграє увага. Спочатку діти знайомляться з інструментами, для кожної дитини визначається свій. Якщо дитина здібна, вона може грати і на двох-трьох. Кожну мелодію ми розучуємо і запам'ятовуємо, де кожен з них повинен вступати, в якому темпі вони грають. Декому я сьогодні взагалі під час виступи не підказувала. Завдяки заняттям музикою у них розвивається зорова, слухова пам'ять, вони більше запам'ятовують. Вони - талановиті. Припустимо, вчимо ми сьогодні мелодію, яку можна зіграти на кількох святах, і дитина не змогла з якоїсь причини потрапити на концерт, то я можу попросити зіграти іншого», - розповіла Світлана Савченко.

У фестивалі взяв участь директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров. Він вручив дипломи Гран-прі за найцікавіші номери кільком колективам - народному хоровому колективу «Класик» Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В. Г. Короленка, танцювальному колективу «Імпульс» спеціального НВК №2, театру мод «Аліса», солісту театру танцю «Кентуккі» Ігорю Волкову зі спеціального НВК №7.

«Для мене ви суперталановиті і гарні! Я щиро захоплююся вами за те, що ви даруєте це натхнення не тільки собі, але також своїм батькам і вихователям. Кожен з вас - це маленька зірочка, яка перетворюється на безмежний і чудовий Всесвіт. Ви молодці!» - сказав Олексій Чубаров.

Подарунки та пам'ятні дипломи вручили й іншим учасникам фестивалю. За підтримки Харківської міської ради та Харківського міського центру дозвілля молоді «Натхнення» планують провести і наступного року.

 

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: Харківська міська рада, http://www.city.kharkov.ua/uk/news/festival-tvorchosti-ditey-z-obmezheni...