Екскурсії на Чугуївщину

12,13 квітня 2017 року в межах проекту «Видатні харків'яни. Нам є ким пишатися» обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму» для учнів Харківської гімназії № 46 було організовано та проведено екскурсії на батьківщину видатного художника Іллі Юхимовича Рєпіна «Чугуїв. Історичні замальовки».

Групи відвідала майстерню художника, здійснили пішохідну екскурсію історичним центром міста, відвідали Покровський собор і картинну галерею «Лауреати премії імені І. Ю. Рєпіна». Таким чином, учнівська молодь познайомилася з історією міста, яке подарувало нашому народу такого визначного майстра пензля. Доля Іллі Юхимовича Рєпіна міцною ниткою пов'язана з Чугуєвом. Тут він народився, навчався в школі військових топографів, звідси поїхав підкорювати Санкт-Петербург, сюди неодноразово повертався, тут ним написано ряд прекрасних полотен, у цій землі спочиває прах його предків. Через цю історичну ретроспективу стають більш зрозумілими і близькими сюжети відомих рєпінських картин, включаючи останнє, незакінчене полотно за назвою «Гопак».

Учасники екскурсії не тільки ближче познайомилися із творчістю генія, але й самі спробували себе в ролі художників-початківців, ставши учасниками майстер-класу з розпису глиняної іграшки. Ознайомлення дітей і молоді з історією та культурним надбанням Харківщини – є одним з пріоритетних напрямків у роботі ОКЗ «ХОМЦТ». Тільки будучи закоханим у свій рідний край, можна стати справжнім туристом, який не знає втоми і готовий до нових відкриттів.

Більше за посиланням: http://www.omctur.kh.ua