До уваги туристів: обережно, малярія!

За інформацією ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України», епідситуація з малярії в країні залишається нестійкою. Так, у 2016 році в нашій державі зареєстровано 43 завізних випадки малярії, з них 1 з летальним наслідком.
Громадянами України завезено 32 випадки (74%), іноземцями – 11 (26%).
Найчастіше реєструвалась тропічна форма малярії (4 по м. Харкову, 1 у Дергачівському районі), з них 4 – тропічна форма. Серед захворілих 2 мешканці м. Харкова, які перебували в ендемічних з малярії країнах, з них 1 в Індії (штат Гоа), куди виїздив через туристичну агенцію.
Аналіз епідситуації з малярії виявив ряд фактів, які сприяють виникненню захворювання та ускладнюють тяжкість перебігу хвороби. У першу чергу, це відсутність рекомендацій особам, які від’їжджають у тропіки та інші маляріогенні зони, щодо необхідності проведення профілактичних заходів перед виїздом та під час перебування, пізнє звернення хворих за медичною допомогою, самолікування та бажання лікування вдома, і як наслідок, пізнє встановлення діагнозу, госпіталізація, призначення специфічного лікування та летальні наслідки.
З детальнішою інформацією щодо хіміопрофілактики малярії та повний перелік країн, ендемічних з малярії, можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України http://www.moz.gov.ua за посиланнями http://www.moz.gov.ua/ua/portal/malaria_profilactics.html та http://www.moz.gov.ua/ua/portal/list_country_malaria.html