«Будянське диво»

У 1887 році відомий промисловець Матвій Кузнєцов відкриває "Ново-Харківську фабрику М.С.Кузнєцова в с. Буди". Так починається славна історія Будянського фарфоро-фаянсового заводу. Тоді, вперше в російській порцеляні, почали використовувати малюнок, нанесений штампом за допомогою трафарету, який поєднаний з ручною допискою і в цих розписах заграли Слобожанські мотиви.

Дуже скоро «Будянський фаянс» став найбільшим і самобутнім підприємством з випуску столового фаянсу на українських землях. Якість Кузнєцовського посуду була настільки високою, що її постачали до імператорського двору. А ось в Будах на заводі робили народну продукцію. Випускали фаянс і фарфор для простих людей. Максимальну кількість посуду завод випускав у 70-80-і рр. XX століття - до 80 млн. штук на рік. "Будянський фаянс" експортував продукцію в Росію, Німеччину, Данію, Польщу, Словаччину, Фінляндію, Францію, Чехію, Швецію, країни Близького Сходу і Північної Африки.

Кілька років тому Будянський фаянсовий визнали банкрутом. Могутнє підприємство більш ніж з віковою історією припинило своє існування. Але унікальна, самобутня школа розпису керамічних виробів жива!

Наразі 25 років   визначає Будянська дитяча школа народного мистецтва. З 12 по 28 січня 2017 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв експонується обласна виставка кераміки та художніх робіт учнів і викладачів цієї школи «Різдвяний подарунок Слобожанщини». На виставці представлено близько 90 предметів керамічного мистецтва і декоративний автентичний Будянський живопис на папері. Відкриття виставки зібрало велику аудиторію, що говорить про великий інтерес до робіт.

ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» сприіяє залученню до виставкі  туристів та крім того розглядає можливість організації робочої поїздки в с. Буди на предмет розробки туристичного маршруту, метою якого стане популяризація самобутнього  народного промислу.