Аптека-музей: маловідомий туристичний об'єкт Харківщини

2 лютого 2017 року ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» проведено інфотур до «Аптеки-музею». Для знайомства з цікавим туристичним об'єктом були запрошені екскурсоводи, керівники туристичних агентств, представники територіальних центрів соціального обслуговування населення, туристи. До групи приєдналася кореспондент новинного інтернет-порталу Ольга Кузьменко.
Захоплюючий екскурс в фармацевтичне минуле нашого міста, в історію розвитку фармації був проведений на найвищому рівні екскурсоводом «Аптеки-музею» Наталією Миколаївною МОЙЩИЦ. З її розповіді ми дізналися, наскільки складна і трудомістка була професія аптекаря, які жорсткі норми і правила повинні були бути дотримані при відкритті аптеки, чим відрізнялося аптечне обладнання в Російській імперії та Європі. Побачили старовинні сигнатури, вигадливу аптечну тару, машину для різання трави, прес для віджиму соків, прес для виготовлення таблеток та багато-багато цікавого. 
Приємно відзначити, що в аптеці збереглися старовинні інтер'єри, які використовувалися тут ще наприкінці 19 століття, після того як в 1877 році, провізор Тутаєв відкриває на Воскресенській площі восьму за рахунком аптеку в місті, і першу власником якої став не німець! Ось така цікава історія у харківської «Аптеки-музею»! Її дивовижний антураж та багата колекція експонатів дозволяють заглянути в наше далеке минуле і через призму розвитку фармації відкрити невідомі сторінки в житті Харкова.
Без сумніву, тут варто побувати, запросити на екскурсію своїх друзів і знайомих. Сподіваємося наші краєзнавці та екскурсоводи «візьмуть на олівець» це цікаве місце, і обов'язково приведуть сюди туристів.

#ХарківщинаТуристична