10 червня в Харкові вп'яте проходитимуть Наукові пікніки

Найбільший в Україні фестиваль науки, освіти та науково-популярної культури під відкритим небом, участь у якому є безкоштовною, а глядацька аудиторія щороку складає не менше 10 тис. відвідувачів.

Фестиваль використовує формат популяризації науки, запропонований пару десятків років тому університетськими викладачами, які на автобусах колесили по сільським школам Харківської області, щоб показувати дітям надихаючі досліди з різних галузей природничих наук. Сьогодні така платформа відроджена ентузіастами, які з 2013 року проводять Наукові пікніки, в останні роки, в Саду Шевченка, збираючи сотні експериментаторів різноманітних спеціальностей із десятків навчальних закладів, НДІ, КБ, установ культури й освіти, громадських ініціатив і підприємств.

Глядачами майданчиків хімії, фізики, криміналістики, історії, робототехніки, астрономії, інформатики, медицини, математики, фармації, логіки, військової справи (і інших) стають діти, молодь і дорослі. Формат передбачає наочну чи інтерактивну програму, яка "простими словами пояснює складні речі" через експерименти, діючі макети та зразки, головоломки, роботи, дрони, моделі. Також на всіх майданчиках передбачається активне залучення глядачів у майстер-класи, ігри, конкурси та співучасть у дослідах.

Цього разу фестиваль буде тематичним - "Наука про життя" (у день проведення відбуватиметься ЗНО з дисципліни "Біологія") - і надалі Наукові пікніки двічі на рік обиратимуть специфічну проблематику для експериментаторів.

Захід проходитиме під відкритим небом в Саду ім. Т.Г. Шевченка на майданчику та на алеях біля ККЗ "Україна" 10 червня 2016 року з 13:00 по 19:30. Вхід вільний, участь безкоштовна.